Verdiep jouw wijnkennis met het Wijnbrevet
In 8 avonden wordt jouw wijnkennis verdiept. Je leert in deze wijncursus Wijnbrevet meer over het proeven- en beoordelen van wijn, de karakteristieken van druivenrassen, wereldse wijngebieden, wijnbereiding, kwaliteitskenmerken en –verschillen, wijnwetgeving en hoe je wijnetiketten leert begrijpen.
Wil jij ook professioneel aan de slag met wijn?
Wil jij de wijnwereld beter begrijpen?
Zou je meer willen weten over de verschillende herkomstgebieden en druivenrassen?
En de verschillen tussen de ‘Oude Wijnwereld’ en de ‘Nieuwe Wijnwereld’?
Wil jij ook het verhaal achter het etiket ontdekken?
Zodat je zelf een wijn kunt beoordelen op smaak en kwaliteit?
Wijncursus Wijnbrevet SDEN 3
- SDEN 3 Niveau
- 8 avonden, in Breda
- ongeveer 70 proefwijnen uit het betere segment
- Start: 29 november 2022
Hoe zou het zijn als...
- Je de belangrijkste wijnstijlen kent
- Je de belangrijkste factoren weet die de stijl van een wijn bepalen
- Je de belangrijkste druivenrassen met hun kenmerken kent
- Je de belangrijkste wijngebieden in de wereld kunt plaatsen
- Je de termen op een wijnetiket kunt interpreteren naar wijnstijl
- Je zelf leert proeven, zoals Vinologen proeven
- Je de belangrijkste stille wijnen kunt onderscheiden
- Je de belangrijkste mousserende wijnen kunt onderscheiden
- Je zelf wijnen kunt beoordelen op kwaliteit
- Je zelf duidelijke, goed omschreven proefnotities kunt maken
- Je zelf uiteenlopende wijnspijs combinaties kunt benoemen en beoordelen
- Je na deze opleiding helemaal klaar bent voor de Vinologenopleiding van de Wijnacademie
Hoe zou het zijn als je aan de hand van een gedegen en gestructureerde lesmethode alles leert wat je hiervoor nodig hebt?
Ik heb de cursus Wijnbrevet opnieuw ontwikkeld waarmee ik wijnliefhebbers en professionals help om de wijnwereld (nog) beter te begrijpen.
Voor wie is de wijncursus Wijnbrevet bedoeld?
De cursus Wijnbrevet is een professionele wijncursus en daardoor geschikt voor ondernemers en medewerkers in horeca en verkoop van wijn (zoals slijterij, wijnwinkel en supermarkt).
Dit is dé vooropleiding om toegelaten te worden tot de Vinologenopleiding van de Wijnacademie!
Ook voor wijnliefhebbers met een grote belangstelling voor wijn is deze cursus een boeiende vrijetijdsbesteding. Door het hoge niveau van deze cursus is een redelijke wijnkennis (zoals bijvoorbeeld de Basiscursus of SDEN-2) gewenst maar niet vereist.
Wat kost de cursus en wat krijg je daarvoor?
De cursus kost 499 euro. Daarvoor krijg je 8 lessen (van elk 3 uur) en toegang tot onze eigen, uitgebreide online leeromgeving.
Voor die 499 euro krijg je heel veel:
✓ 8 lesavonden van 3 volle uren;
✓ Het cursusmateriaal (exclusief lesboek);
✓ Ongeveer 70 representatieve wijnen om te proeven;
✓ Duidelijke informatie en tools voor het maken van goede proefnotities;
✓ Je krijgt les van een Register Vinoloog en bíjna Magister Vini.
Daarnaast krijg je ook:
✓ Een set professionele proefglazen, zodat je thuis verder kunt proeven;
✓ Toegang tot onze eigen, uitgebreide digitale leeromgeving;
✓ Toegang tot onze eigen online community voor wijnliefhebbers en cursisten ;
✓ Je krijgt bij ons méér interactie en persoonlijke begeleiding tijdens het proeven, ervaren en leren over wijn;
✓ Want wij werken met kleinere groepen (in vergelijking met andere opleiders).
Wat houdt het examen in?
Het examen SDEN 3 – Wijnbrevet
Examen doen is niet verplicht. De kosten voor het examen (ongeveer € 120,-) zijn niet in de cursusprijs inbegrepen. Wil je goed bijblijven en/of het examen doen, dan zijn 50 tot 70 lees/studie-uren aan te bevelen.
Ik raad je aan de theorie goed te lezen en tussen de lessen door veel ervaring op te doen met proeven. De examens worden meerdere keren per jaar, centraal in het land afgenomen. Je kunt ook deelnemen aan een examentraining. Tijdens de cursus ontvang je daar alle informatie over.
SDEN 3 Niveau: Wijnbrevet
Om de kwaliteit van de wijncursus te garanderen, voldoet deze aan de actuele normen die horen bij niveau 3 van de Stichting Dranken Examens Normering (SDEN). SDEN stelt landelijk de niveaus van wijnexamens vast en controleert deze. Na de cursus kun je deelnemen aan het SDEN examen, dat leidt tot een landelijk erkend certificaat. Dus met de kwaliteit zit het wel goed.
SDEN 4 Niveau: Vinoloog
Wil je (binnenkort of later) Vinoloog worden?
Het diploma SDEN 3, Wijnbrevet geeft jou toegang tot de opleiding Vinoloog van de Wijnacademie, op SDEN 4 niveau.
Wat gaan we doen in de cursus Wijnbrevet?
Een belangrijk onderdeel van deze wijncursus is het leren proeven en beoordelen van wijn. We proeven ongeveer 70 verschillende wijnen uit het betere segment.
En met behulp van een heldere, systematische proefmethode leer je duidelijke, goed onderbouwde proefnotities te maken. Stap voor stap wordt jouw wijnkennis opgebouwd.
Daarnaast behandelen we onder meer de geschiedenis van wijn, de kwaliteitsfactoren, verschillende vinificatieprocessen en druivenrassen.
Ook gaan we dieper in op de belangrijkste wijngebieden en wijnlanden, wijnbehandeling en wijn-spijs. Per wijnland leer je meer over de geografische ligging, de klimatologische omstandigheden, bodemgesteldheid, structuur van de wijnbouw, gebruikte druivenrassen, wijnwetten, belangrijkste producenten en opvallende trends.
Deze intensieve wijncursus kenmerkt zich door een praktijkgerichte aanpak. Geen rijtjes en feitjes dus. Het lesmateriaal gebruiken we als achtergrondinformatie. De lessen zijn zeer interactief en gaan dieper en verder dan het boek.
Onze manier van lesgeven is verfrissend, interactief en anders-dan-anders. En ja, óók wij maken gebruik van lesboeken en powerpoint. Maar die zijn ondersteunend aan de actieve aanpak en moderne werkvormen. Want leren gebeurt in je hoofd. En als je weet hoe dit werkt, weet je ook hoe je dit praktisch in een cursus kunt toepassen om het leerrendement te verhogen.
En dan geen moeilijk gedoe, maar duidelijke taal en leren op een ontspannen, gezellige en no-nonsense manier. Want een wijncursus volg je tenslotte óók voor je plezier.
Wat zeggen anderen over deze wijncursus?
Deze wijncursus wordt gemiddeld met een 9 beoordeeld !
Cathelijn Knol
Prima opleiding, duidelijk en heldere uitleg. Geen zweverige of ongrijpbare taal maar opbouw van kennis op basis van ervaring en feiten. Heel tevreden!
Ellen Touw, grand bar en bistro de Moor
Geweldige wijncursus. Leren over wijn, smaakt naar meer!
Jessica van Vlimmeren, Wijnkoperij Latour
Bijzonder informatief, bijzonder boeiend, bijzonder leuk
Erwin Ooms, Wijnbar Dames Pellens Breda
Deze wijncursus vergt inspanning, maar brengt heel veel verheldering
Wanneer en wanneer vinden de cursussen plaats?
Breda, Najaar 2022
dinsdagavond
Les 1: 29 november 2022
Les 2: 13 december 2022
Les 3: 20 december 2022
Les 4: 10 januari 2023
Les 5: 17 januari 2023
Les 6: 24 januari 2023
Les 7: 31 januari 2023
Les 8: 7 februari 2023
De cursustijden zijn van 19.30 uur tot 22.30 uur.

Klik op de groene button en blijf op de hoogte van nieuwe cursusdata:
Wil je niet wachten of heb je zelf een groep van minimaal 10 personen?

Ik kijk er naar uit om jou in de cursus te te ontmoeten en je 8 avonden mee te nemen door de wijnwereld.
Cheers,

Jeroen van Mierlo,
Vinoloog & Wijndocent